(098) 333-37-97
(050) 619-49-34
0
0

Ваш кошик порожній :(

Сфери застосування GSM модемів


   Найпоширенішим у світі стандартом стільникового зв'язку є GSM. Для передачі даних технологією GSM передбачається використання діапазону радіочастот 900/1800 МГц. Інфраструктура мережі GSM дозволяє здійснювати передачу/прийом даних та голосових повідомлень. Дані в системі GSM, такі як короткі (SMS) повідомлення, передаються комутованими каналами. Швидкість передачі у середовищі GSM досить низька за сучасними мірками, підтримуваний максимум швидкості передачі даних становить 14.4 Кбіт/с. Однак, для тих завдань, під які стандарт розроблявся, цього цілком достатньо, самі ж завдання залишаються актуальними до цього дня і будуть такими в найближчому майбутньому.

Дані мережі GSM транслюються за допомогою GSM модемів. Сьогодні такі модеми можна зустріти в багатьох пристроях, що застосовуються в різних сферах:
• GSM автосигналізація
• Автоматизація виробництва
• Автомобільні GPS/GSM навігатори
• Банкомати та термінали
• Система «Розумний дім»
• Доступ до Інтернету за допомогою мобільних пристроїв.
• Системи, де передбачена сигналізація на телефон.

Інтеграція GSM модемів не вимагає від розробника великих витрат, а окупність такої інтеграції дуже висока. Для того, щоб передавати інформацію з високою швидкістю, у форматі GSM передбачено пакетну передачу даних GPRS за наявним радіоканалом. GPRS - це служба, що тарифікується не за кількістю ефірного часу, а за обсягом інформації, що передається. Сервіс GPRS має ряд важливих переваг: він підтримує стандартні протоколи передачі інформації X2.5 та IP, а також найбільш ефективно використовує мережеві та радіо ресурси. До недоліків можна віднести нестабільність швидкості з якою передаються дані через завантаження мережі з пріоритетом голосового трафіку. Схема показує, як функціонує GPRS.

Наступним щаблем розвитку технології GSM є EDGE. Завдяки цій технології вдалося підвищити швидкість передачі даних по радіоканалу GSM. Технологія EDGE передбачає інший спосіб модуляції та алгоритми кодування. Технологія EDGE доповнює GSM і не розглядається окремо. Якщо говорити про споживчі якості, то GPRS дозволяє розширити можливості мережі GSM, а технологія EDGE покращує характеристики самого GPRS.

Завдяки поєднанню цих трьох технологій та стандартів стало можливим забезпечення глобального роумінгу для абонентів по всьому світу.