(098) 333-37-97
(050) 619-49-34
0
0

Ваш кошик порожній :(

Що таке 3G EV-DO

1X EV-DO (скорочено від EVolution Data Only ) є фазою розвитку CDMA2000 1x (стандарту мобільного зв'язку). 1X EV-DO відрізняється від EV-DV (скорочено від EVolution Data Voice) тим, що зміни торкнулися передачі даних, а саме інтерфейс, в той час як голосову передачу залишили такий же, як і у CDMA One і CDMA2000 1x. Також зросли і швидкості передачі даних, які тепер здатні досягати 14,7 Мбіт/с в EV-DO (Інтертелеком та МТС Коннект 3G).

У галузі мобільного зв'язку EV-DO є технологією третього покоління, або 3G, яка стандартизована 3GPP2 у рамках еволюції CDMA2000. Для цієї нової технології характерна високошвидкісна передача даних, що становить близько 14,7 МБс .

Завдяки перевагам технології EV-DO перед користувачами відкривається безліч нових можливостей. Наприклад, можливість швидко підключитися до Інтернету, при цьому не має значення, де Ви знаходитесь і який час доби зараз. Технологія EV-DO дозволяє організувати високошвидкісні корпоративні VPN -мережі, надає широкий ряд різних мультимедіа-послуг, є потужним інструментарієм, що створює мобільні робочі місця. Ця технологія є незамінною для корпоративних клієнтів. Вона здатна значно збільшити продуктивність праці працівників, забезпечуючи повсюдний доступ у час до необхідних даних. EV-DO допоможе удосконалити ваші бізнес-процеси, а також підвищити швидкість реагування на питання клієнтів та проблеми експлуатації.

В даний час технологію EV-DO використовують банки, страхові компанії, дистриб'юторські організації, підприємці, які мають торговельні мережі, органи державної влади, користувачі домашнього мобільного Інтернету (як альтернатива Dial-up або виділеним лініям). Оператори України Інтертелеком, Peoplenet, МТС Коннект.

До виробників обладнання для організації мережі EV-DO можна віднести такі відомі у всьому світі компанії, як Huawei Technologies, Lucent Technologies, Samsung та Nortel Networks.

Опис технології EV-DO

EV-DO - це надійніше та швидше

Передача даних на високих швидкостях вже давно перестала вважатися чимось екзотичним. Наразі власники ADSL-модему не викликають колишнього подиву. Однак, високошвидкісний доступ (1-2 Мбіт/с) для простих абонентів мобільного зв'язку залишається фантастикою. Але завдяки новій технології EV-DO все може змінитись, і фантастика стане реальністю.

Загальні відомості про EV-DO

Технологія Evolution Data Only, або EV-DO, - це своєрідна надбудова над мережами CDMA2000 1x, що вже є, наприклад, SkyLink,Diallog і UMC. Завдяки такій надбудові можна значно збільшити швидкість передачі даних у цих мережах. Чи є мережі CDMA2000 1x мережами 3G - спірне питання, але те, що CDMA2000 1x EV-DO - мережа третього покоління ні в кого не викликає сумнівів, оскільки максимальна швидкість 14,7 Мбіт/с (Rev.B+) відповідає вимогам стандарту, до мереж 3-го покоління. У мережах CDMA2000 1х зараз застосовується технологія QNC (скорочено Quick Net Connection). Якщо порівняти максимальні швидкості, які забезпечуються технологіями QNC і EV-DO, ми побачимо, що остання забезпечує швидкість передачі між оператором і абонентом, що у п'ятнадцять разів вище, ніж швидкість QNC. Незважаючи на такі переваги, впровадження технології EV-DO набагато дешевше, ніж така мережа 3-го покоління, як UMTS (скорочено від Universal Mobile Telecommunication System). Це пояснюється тим, що, переходячи на стандарт UMTS, стільниковий оператор повинен майже повністю поміняти обладнання (комутаційне обладнання, базові станції тощо). Перехід в EV-DO вимагатиме лише оновлення програмного забезпечення комутатора та установки на кожну базову станцію додаткових модулів розширення. Якщо при впровадженні нової технології стільниковий оператор витратить менше коштів, то й для простих абонентів використання цієї нової технології коштуватиме дешевше. Важливим є також той факт, що в мережі стандарту EV-DO нормально працюватимуть навіть телефони, які були розроблені для CDMA2000 1x, проте вони не зможуть використовувати всі переваги EV-DO.

Принципи роботи EV-DO

Під час проектування стандарту EV-DO розробники врахували той факт, що обсяги інформації, що передаються від абонента до оператора, як правило, набагато менші за обсяги інформації, що йдуть у зворотному напрямку. За статистикою абонент передає вчетверо менше даних, ніж отримує. Тому в стандарті EV-DO окремо розглядаються канали передачі даних абонент -> оператор та оператор -> абонент. Для каналу оператор -> абонент характерна передача даних як набору пакетів, які розділені на шістнадцять слото. Їхня тривалість становить 26,67 мc. З швидкості передачі даних, один пакет здатний займати від 1 до 16 слотів. Коли абонент отримає такий пакет, перевіряється цілісність цих даних і надсилається повідомлення про успішне отримання пакета. Швидкість передачі у каналі оператор -> абонент становить 38,4 - 2457,6 Кбіт/с. Найчастіше в реальних умовах швидкість передачі даних - 1843,2 та 1228,8 Кбіт/с. Така хороша швидкість у каналі оператор->абонент можлива завдяки методу колективного доступу, у якому відбувається тимчасове поділ каналів. Простіше кажучи, суть такого методу у тому, що з базової станції всім абонентам передається ідентична інформація, проте термінал розшифровує лише пакети, призначені йому. Швидкість залежатиме від віддалення терміналу абонента від базової станції. Швидкість ще залежить від рівня перешкод. Співвідношення між рівнем перешкод і сигналом постійно заміряє абонентський термінал і повідомляє про нього базову станцію, що дозволяє досягти максимально високої швидкості передачі кожному абоненту. Таким чином, щоб досягалася максимальна швидкість передачі, абонент повинен знаходитися ближче до базової станції. Канал абонент -> оператор характеризується передачею даних як пакетів, тривалість яких - 26,67 мс. Швидкість їхньої передачі становить 9,6-153,6 Кбіт/с. Передача даних від абонента до оператора відбувається з множинним поділом каналів, коли одну несучу частоту ділять усі абоненти, яких може бути максимум 59. Цієї пропускної спроможності вистачає майже всім користувачам.

Користувач та EV-DO

Характеристики технології EV-DO мають досить непоганий вигляд. Однак як же справи насправді? Які переваги практично має простий абонент? Перш за все всі переваги цієї технології зможуть оцінити ті користувачі, які активно використовують мобільний Інтернет. Якщо порівнювати з QNC, яка застосовується в мережах CDMA 1х, та технологією EDGE, яка скоро з'явиться в мережі GSM, технологія EV-DO здатна дати набагато більшу швидкість передачі інформації, що забезпечить відмінний серфінг користувачеві на веб-сторінках. Вони швидко відкриваються, а всі об'ємні файли будуть швидко завантажуватися. Усе це забезпечується незалежно від наземних комунікаційних каналів. Ще однією перевагою EV-DO є наявність так званого м'якого хендовера. Всі ми знаємо, як неприємні і як дратують раптові урвища зв'язку, особливо якщо ви завантажуєте великий файл і не можете відновити процес завантаження. Завдяки м'якому хендоверу, який застосовується в мережі EV-DO, Ви можете не хвилюватися про те, що з'єднання з'явиться в момент перемикання з однієї станції на другу, і навіть не помітите зменшення швидкості передачі. Це можливо завдяки тому, що вас одразу починає обслуговувати ще одна базова станція, коли ви ще знаходитесь на межі зони дії першої. Тобто коли ви віддаляєтеся від однієї станції, вона починає передавати вам менше даних, тоді як інша навпаки починає передавати все більше і більше. Це досягається за рахунок спеціального програмного забезпечення, яке не допускає обриву зв'язку. Звичайно, якщо ви їхатимете на машині зі швидкістю в 100 км/год, передача даних здійснюватиметься повільніше, проте розриву зв'язку все одно не буде.

Ще однією категорією абонентів, які оцінять переваги технології EV-DO, є користувачі VPN (скорочено Virtual Private Network).

Завдяки технології EV-DO тепер можливе підключення до віртуальної приватної мережі практично будь-якого комп'ютера, при цьому не має значення його місцезнаходження, єдина вимога - це знаходження в зоні обслуговування EV-DO. Все це можливо завдяки вбудованій підтримці протоколу L2TP, який забезпечує тунелювання інформації. Крім того, це уможливлює наявність стабільного зв'язку з VPN і великої швидкості передачі через ноутбук або мобільний КПК. Практичне застосування цієї можливості величезне! Наприклад, є менеджер з продажу фірми Х, який перебуває у відрядженні. Завдяки цій технології він може легко зв'язатися з сервером VPN своєї фірми і дати клієнту всі дані про товари, які є на складі компанії Х. Крім того, мобільним може бути не тільки клієнт, а й сам сервер VPN, оскільки технологія EV-DO дозволяє присвоїти терміналу статична IP-адреса та забезпечує роботу в рамках доменів. Завдяки потужній системі захисту від незаконного доступу Ви можете сміливо довіряти будь-яку конфіденційну інформацію мережі EV-DO .