(098) 333-37-97
(050) 619-49-34
0
0

Ваш кошик порожній :(

TP-Link – найпростіший маршрутизатор

Якщо ви зібралися ставити в свою мережу більше однієї машини, але виникає просте запитання: ви заводите собі окреме підключення з окремою оплатою нової адреси або просто ставите роутер або маршрутизатор.
Якщо ви вирішили йти другим шляхом, то наступним буде вибір цих самих маршрутизаторів, і тут ви заплутаєтеся в їх кількості і властивостях.
Для початку можна порадити забути про роутери та звернути увагу на маршрутизатори, в першу чергу класу SOHO, в якому найбільш, мабуть, популярними є tp-link-і.

{img} src="http://vataga.com.ua/published/publicdata/FTP00001490NEW/attachments/SC/images/td_w8920g.jpg" width="231" height="219">


Маршрутизатори серії tp-link випускаються у досить широкому діапазоні моделей, причому ці моделі розрізняються не лише за зовнішніми ознаками або елементною базою, але й за внутрішнім змістом. Про це говорить хоча б те, що практично кожен tp-link містить власну прошивку. Проте є деякі загальні властивості.

Практично всі подібні маршрутизатори розраховані на підключення всього 4-х клієнтів, що є хорошим варіантом для домашніх мереж. Йдеться про підключення за допомогою дроту (кабелю). Якщо говорити про бездротове підключення, то підтримується зазвичай лише режим точки доступу, інших просто немає. Як роутер або міст такий маршрутизатор зазвичай не може використовуватися, так само як неможливо завдання різних портів на внутрішньому і/або зовнішньому інтерфейсі. Живлення зазвичай реалізується за допомогою БП, довжина кабелю в стандартній комплектації – 2 м.

Зазвичай містить всі необхідні протоколи для аутентифікації своїх користувачів, у тому числі PPTP, MSCHAP, MSCHAPv2, CHAP (при цьому MSCHAP не завжди підтримується, слід стежити за специфікацією). Підключення PPTP дає можливість використовувати шифрування з довжиною ключа 128 біт. Але при цьому ви не зможете зв'язуватись із сегментом, який буде підключений до порту WAN. Це цілком звичайна проблема, часто зустрічається у простих маршрутизаторів SOHO.

Продуктивності tp-link можна назвати нормальними, оскільки для великих пакетів зроблена цілком пристойна оптимізація. Але дрібні пакети різко збільшують навантаження на процесор, в результаті його потужності може просто не вистачити, а ви дивуватиметеся, чому він почав дуже повільно працювати. Шифрування не скорочує трафік.

Бездротовий зв'язок працює повільно навіть при вимкненні цього шифрування. До речі, саме включення трохи збільшує прохідність.

Плюсами маршрутизатора можна назвати зручний інтерфейс, безпеку самого пристрою, незалежні способи фільтрації вашого трафіку, можливість налаштування ARP-таблиці нарешті ціну. Власне, саме останній фактор у поєднанні з надійністю та стабільністю роботи плюс простота підключення призводить до того, що всі ці маршрутизатори, як і раніше, користуються великим попитом, незважаючи на те, що на ринку давно з'явилися досконаліші апарати.