(098) 333-37-97
(050) 619-49-34
0
0

Ваш кошик порожній :(

Що чекає на новий Сommodore: колишня слава чи повний провал?

Сучасних власників широкоекранних телевізорів накрила хвиля бажання переглядати на них контент, завантажений з Інтернету. Тому рішення придбати DVD плеєр – вчорашнє століття. Кому потрібний головний біль із записом чи придбанням знімних носіїв, якщо сьогодні практично кожен має доступ до широкосмугового Інтернету?! Нікому. Тому сьогодні ми з Вами можемо спостерігати споживчий бум навколо таких багатофункціональних пристроїв, як цифрові мультимедіа-програвачі. Подібні пристрої дозволяють підключатися до Глобальної або домашньої мережі, завантажувати або дивитися онлайн-файли на великому екрані TV і зберігати дані. Завдяки такій універсальності вони мають широку популярність. Спостерігаючи ажіотаж у сегменті, провідні виробники електроніки представляють на ринку свої розробки: BBK пропонує купити Popcorn TV, Dune – BD Prime 3.0, Western Digital Corp. – WD TV Live тощо.

{img} src="http://vataga.com.ua/published/publicdata/FTP00001490NEW/attachments/SC/images/player-on-main.png" width="302" height="201">

Інтерес споживача до таких пристроїв взяла собі на замітку і легендарна американська компанія Сommodore і анонсувала початок відродження випуску комп'ютерів під однойменним брендом. У 80-х роках. за рівнем своєї популярності Сommodore була схожа на сучасного Apple, вона подарувала світу родоначальника масових ігрових комп'ютерів - Commodore 64 на базі восьмирозрядного процесора з тактовою частотою 0,9 МГц, і була піднесена до небес. Роблячи ставку на свою минулу славу, компанія вирішила повернутися на ринок. Сьогодні вона представляє нове творіння під старою назвою Commodore 64. Усередині - це двох або чотириядерний процесор Intel Core 2 Duo або Quad, оперативна пам'ять об'ємом від 2 до 4 Гб, графічний прискорювач GMA 3100 з підтримкою 3D-графіки та декодування HD-відео 5-дюймовий SATA-вінчестер об'ємом від 160 Гб, DVD-рекордер або привід Blu-ray, багатоформатний кард-рідер. Зовні – звичайна на перший погляд клавіатура. Справа в тому, що шаблон зовнішнього вигляду було взято з новинки 80-х, який представляв комп'ютер, вбудований у клавіатуру. Виходячи з вищеперелічених параметрів, новий Commodore 64 можна сприймати як справжнісінький медіацентр. Його можна підключити до телевізора та переглядати інтернет-контент на його екрані як на моніторі. Почитати новини в мережі або переглянути відео, що зберігається на NAS-сервері – подібні завдання можна виконати за допомогою моноблоку Commodore 64 без жодного комп'ютера.

Вражає, якби не два «але». Перше: «універсальний» інтерфейс пропонованої новинки позбавлений порту HDMI, і, що вражає, аналогових композитного або компонентного відеовиходу. Це означає, що для того, щоб підключити його до телевізора, доведеться бігати по знайомих, яким пощастило купити Dune BD Prime 3.0. або IconBIT HD400L або будь-який інший медіаплеєр і позичати у них бездротові адаптери, з якими вони працюють, або шукати кабелі-перехідники. Одним словом, шукати біль голови. Друге «але»: вартість товару. Враховуючи вищесказане, вона піднята до небес - за один корпус з оптичним накопичувачем, без процесора, пам'яті і жорсткого диска доведеться викласти $450! За модель з пам'яттю та вінчестером - $600! А це вартість ігрового робочого столу з дискретною графікою або потужного ноутбука.

Чи повторить нинішня конфігурація долю культової у 80-х? Поживемо побачимо.