(098) 333-37-97
(050) 619-49-34
0
0

Ваш кошик порожній :(

3G та 4G інтернет в Україні – реалії та майбутнє

4G интернет в Украине

Нині важко когось здивувати домашнім виділеним дротовим каналом Інтернет 100 Мбіт/с, а деякі провайдери Києва навіть почали пропонувати гігабітне підключення. Там, де є можливість провести кабель, як правило, проблем зі швидкістю доступу не виникає.

А як же справи в Україні з бездротовим мобільним Інтернетом? Отже, 3G та 4G – що це за абревіатури? Давайте разом розберемося у цьому питанні. Майже всі оператори пропонують послуги бездротового мобільного доступу до глобальної мережі Internet. Це не дивно, тому що здивувати нашого брата важко різними дешевими голосовими тарифами, відсутністю плати за з'єднання або необмеженою кількістю SMS. А ось із справді високошвидкісним мобільним інтернетом ситуація не така певна. Високошвидкісний інтернет це як? Яка швидкість є високою, а яка є низькою? Яка цифра вважається точкою відліку якісного Інтернету? Ламати голову і «вигадувати велосипед» не варто, оскільки багато вже придумано до нас.

Для систематизації цього питання запроваджено поняття «покоління зв'язку».

Приставка G після цифр 3 і 4 є нічим іншим, як заголовна літера англійського слова Generation, що означає перекладі Поколение. Виходить 3G - зв'язок третього покоління , а 4G - четвертого . Про перше та друге покоління не згадуватимемо, про них можна буде почитати у підручниках з історії зв'язку через кілька років. Багато хто вже знайомий з рекламних роликів та бігбордів з українськими операторами зв'язку, які надають доступ до мережі Інтернет за допомогою технологій третього та четвертого покоління. Наприклад, Freshtel позиціонується як 4G оператор, на USB модемах МТС Коннект красується напис 3G CDMA 450. 

Історично склалося, що Україна є полігоном для розгортання безлічі мобільних мереж із використанням різних технологій. Це свого роду «перегон озброєння» новими перспективними технологіями, які дадуть суттєвий приріст абонентської бази і як результат – прибуток у максимально можливих розмірах. Завдання одне – це якнайшвидше прийняти та передати дані від абонента та обслужити максимально можливу кількість абонентів. Будувати нові мережі національного масштабу – досить сміливе та недешеве заняття. Здебільшого всі оператори України пішли шляхом модернізації своїх мереж. Усі основні стандарти зв'язку в нашій країні вже запущені та досить успішно розвиваються. До 3G стандартів відносяться UMTS, HSDPA, CDMA, EV-DO Rev.A, EVDO Rev.B, до 4G - мобільний WiMax, а також 3GPP Long Term Evolution (LTE ), що набирає популярності в Америці та Європі.

Давайте поговоримо про вибір операторів зв'язку, що діють на даний момент в Україні. Звичайно, найбільш популярним стандартом зв'язку для організації високошвидкісного доступу до глобальної мережі виявився CDMA 3G. Основні гравці ринку бездротового Інтернету - CDMA Україна, Peoplenet та Інтертелеком, МТС Коннект. Всі вони пропонують скористатися доступом до Інтернету за допомогою технології EV-DO. Основна відмінність – троє з них, CDMA Україна, Інтертелеком, Peoplenet працюють у діапазоні 800 МГц, а МТС – Коннект на частоті 450 МГц. З цього випливає, що 3G модеми, що працюють на 800 МГц, є більш універсальними, тому що їх можна до будь-якого з цих трьох операторів зв'язку. Укртелеком продає свої послуги за допомогою UMTS, HSDPA. 4G оператори Freshtel та Intellecom працюють на високих частотах використовуючи WiMAX (IEEE 802.16). Хто ж запустить найперспективніший стандарт зв'язку LTE? Peoplenet, Київстар чи CDMA Україна – покаже час.

Озброївшись необхідними ліцензіями, частотами та каналами, оператори кинулися у бій за найголовніше – за абонента. Знижується вартість 1 Мб даних, запроваджуються нові безлімітні тарифні пакети, вартість акційних модемів прагне нуля. Який вибір зробити між операторськими пропозиціями? Кого обрати? До цього питання слід поставитися з повною відповідальністю. Від цього залежить багато чого. Спочатку необхідно визначитися з покриттям, де Ви плануєте користуватися послугою бездротового мобільного Інтернету. Наприклад, якщо місце користування інтернетом конкретно визначене (дача, офіс тощо), краще протестувати всіх 3G та 4G операторів, які там працюють і зупинити вибір на одному з них (головними критеріями, напевно, для Вас будуть швидкість Інтернету та вартість трафіку). Якщо Ви дійсно мобільний користувач і територіально використовуватимете послугу в різних областях – слід детально вивчити карти покриття всіх доступних операторів і вибрати відповідного. 

А як справи зі швидкостями?

Розібравшись зі стандартами, розберемося із можливостями. Нижче наведено таблицю швидкостей 3G та 4G Інтернету залежно від стандарту зв'язку.  

Скорость 4G интернета 

Технологія

Швидкість завантаження, DownLoad

Швидкість відправлення,
UpLoad

 

Оператор, що надає високошвидкісний доступ до Інтернету в Україні.

CDMA2000 версії 1х EV-DO Rev.0

2,4 Мбіт/с

153 Кбіт/с

CDMA Україна
Інтертелеком
Peoplenet
МТС Коннект

CDMA2000 версії 1х EV-DO Rev.A

3,1 Мбіт/с

1,8 Мбіт/с

CDMA Україна
Інтертелеком
Peoplenet
МТС Коннект

CDMA2000 версії 1х EV-DO Rev.B

73,5 Мбіт/с
за умови 15 каналів несучої
4,9 / 1,8 Мбіт/с при одній несучій

27 Мбіт/с
за умови 15 каналів несучої
4,9 / 1,8 Мбіт/с при одній несучій

В перспективі

CDMA2000 версії 1х EV-DO Rev.B +

14,7 Мбіт/с
за умови 3-х каналів несучої,
4,9/1,8 Мбіт/с на один канал

5,4 Мбіт/с
за умови 3-х каналів несучої,
4,9/1,8 Мбіт/с на один канал

Інтертелеком

MTC Коннект 3G

CDMA2000 версії 1х EV - DO Rev. _

280 Мбіт/с

75 Мбіт/с

В перспективі

UMTS 2100, W - CDMA, HSDPA

7,2 Мбіт/с

384 Кбіт/с

Укртелеком

WiMAX 802.16e

до 20 Мбіт/с

до 3 Мбіт/с

Freshtel
Intellecom

WiMax 2

120 Мбіт/с

60 Мбіт/с

В перспективі

LTE 3GPP Long Term Evolution

326,4 Мбіт/с (демонстраційно 1 Гбіт/с Мбіт/с)

172,8 Мбіт/с

В перспективі